Název

Popis

O slunečné a teplé dubnové neděli 22. dubna jsme my dlouhomostečtí farníci měli výjimečný důvod k oslavě. Ani zdejší pamětníci už si nepamatují, kdy se v kostele sv. Vavřince naposledy slavilo jeho posvícení. Až díky litoměřickému archiváři panu Barusovi se podařilo zjistit, že tento významný den připadá na 23. duben, kdy byl náš kostel roku 1699 vysvěcen. Výroční den posvěcení kostela jsme tedy mohli opět slavit po dlouhé době, po kterou byl tento den zapomenut. Mši svatou sloužil generální vikář Litoměřické diecéze Msgre. Martin Davídek, který na závěr také požehnal nový kříž označující také dlouho zapomenuté místo posledního odpočinku našeho prvního dlouhomosteckého faráře Víta Marschnera OSB. Podle slov otce Martina nám právě místa, jako je toto, mohou připomínat naše vlastní kořeny, pomáhat nám v hledání vlastní identity našich farností. K zážitkům duchovním přibyla i radost z pěkné hudby, kterou jsme se s naším sborem Laurentiem snažili posvícenskou mši svatou doprovodit. V přátelském rozhovoru a s posvícenskými koláčky v ruce jsme se před polednem u kostela rozloučili.

Období

• 51 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Huawei VTR-L29

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat